logo
logo
Mūs atbalsta:


Jaunumi

2009. gada, 02. jūlijā — Jeep Club dodas ekspedīcijā uz Murmansku

Gads apritējis un Jeep Club aktīvisti atkal dosies 14 dienu ekspedīcijā "Polārā diena '09" uz Murmansku.

Sešas Jeep entuziastu ekipāžas (4 Jeep Wrangler, 1 Jeep Cherokee, 1 Jeep Comander) 14 cilvēku komandā, 2.jūlija vakarā no Rīgas dosies Krievijas virzienā. Plānotais maršruts: Rīga - Medvežegorska - Kirovska - Hibini - Umbozerskij pereval - Golcevoe ezers - Imandra - Golcevoe ezers - Jagelnij Bor - Moncegorska - Kuckol - Verhnetulomska - Prirechni - Zapolarnij - Murmanska - Revda - Geologu pareja - Revda - Oktjabrskij - Apatiti - Inga - Vostochnoe Munozero - Umba - Varzuga - Medvezhegorska - Riga. Ekspedīcijas programma ir tapusi sadarbībā ar Expedition.

Pasaulē vairāk kā 30 valstīs ir Jeep Klubi, kuri atšķirībā no citiem auto klubiem pulcē Jeep fanus, kuros mīt piedzīvojuma meklētāju gars - viņi regulāri brauc pārbraucienos, ekskursijās un rīko ekspedīcijas. Pusotra gada pastāvēšanas laikā Jeep Club Latvija organizēja 5 nopietnus "bezceļa" pasākumus, papildus 10 pasākumus organizēja Jeep Club aktīvisti un fani, savukārt ekspedīcija uz Murmansku tiek organizēta jau otro reizi.

"Šī ir patiešām unikāla ekspedīcija visu Jeep Klubu vēsturē, kur pārbaudīsim Jeep uzticamību nobraucot aptuveni 5000 km, kuri no tiem 350 km paaugstinātas grūtības pārbraucieni. Neviens Jeep Club Eiropā neorganizē tik sarežģītu ekspedīciju. Garšu pasākumam piedod tas, ka daļa brauciena būs aiz Polārā loka, tur tikai tagad sācies pavasaris un pagājušonedēļ vēl sniga sniegs. Es vairāk kā 10 gadus nopietni nodarbojos ar "bezceļa" pasākumu organizēšanu Latvijā un līdz šim nezinu nevienu auto zīmolu Latvijā, kura klubs organizētu tādas sarežģītības pakāpes braucienu. Pagaidām vispār maz auto klubu uzdrošinās mēģināt līdzīgus pārbraucienus, tāpēc arī Latvijas auto klubu vēsturē tas ir viens no unikālajiem notikumiem," saka ekspedīcijas vadītājs Jānis Vogins.

Ekspedīciju interesantu padara ne tikai dažādie apskates objekti, bet arī fakts, ka šobrīd attiecīgajā apvidū ir agrs pavasaris un joprojām sastopams liels daudzums sniega un ledus, kas krietni apgrūtina pārvietošanos. Jūlija un augusta mēnešos jābūt piesardzīgiem ne tikai no odiem un citiem kukaiņiem, bet arī lāčiem un citiem plēsoņām.

Ekipāžas dalībnieki jau pusgadu cītīgi gatavojās ekspedīcijai, plānojot maršrutu un kārtojot nepieciešamos dokumentus. Tas būs arī pašu dalībnieku fiziskās un psiholoģiskās izturības pārbaudījums. Tā kā ekspedīcija ir aiz Polāra loka mazapdzīvotā un vietām neapdzīvotā apvidū, tad ar viņiem praktiski nebūs iespējams sazināties, tāpēc ekipāžas ir aprīkotas arī ar portatīvajām rokas un jumta rācijām, kā arī ārkārtas sakariem izmantos satelīta tālruni Iridium.

Jeep Club Latvija vēl puišiem veiksmi un izturību.

Sekosim ekspedīcijas garšai un gaitai www.jeepclub.lv