logo
logo
Mūs atbalsta:


Jaunumi

2009. gada, 10. jūnijā — Chrysler Group LLC un Fiat parakstīja vienošanos par globālu stratēģisko aliansi

  • Roberts Kidders ir iecelts par kompānijas Chrysler Group LLC Valdes priekšsēdētāju
  • Serdžio Markionne ir iecelts par kompānijas Chrysler Group LLC izpilddirektoru

Aliansē ietilpstošajam Itālijas auto ražotājam kompānijai Fiat, ir nodoms dalīties ar Chrysler Group LLC ar savām pasaules līmeņa tehnoloģijām, platformām un dzinējiem mazās un vidējās klases automašīnām, kas ļaus jaunajai kompānijai piedāvāt plašāku produktu līniju, ieskaitot ekoloģiski tīras automašīnas, kuras raksturo arvien stabilāks pieprasījums no pircēju puses. Atjaunotā Chrysler Group LLC kompānija izmantos ari Fiat pārvaldes pieredzi biznesa plānošanā, kā arī varēs piekļūt Fiat kompānijas starptautiskajam dīleru tīklam.

Saskaņā ar Ņujorkas Dienvidu apgabala Bankrota lietu tiesas, pretmonopola dienesta un citu institūciju lēmumu, kompānija, kas agrāk bija pazīstama kā Chrysler LLC, 2009.gada 10.jūnijā formāli pārdod visus savus likvīdos aktīvus, kuriem nav būtisku parādu un maksājuma saistību, jaunajai kompānijai, kas darbosies ar nosaukumu Chrysler Group LLC.

Savukārt, Chrysler Group LLC nodod Fiat 20 procentus no jaunās kompānijas akcijām. Kompānija Fiat ir arī noslēgusi virkni vienošanos, kas bija nepieciešamas noteikto tehnoloģiju, platformu un piedziņu nodošanai jaunai kompānijai Chrysler Group LLC. Fiat daļa pakāpeniski pieaugs līdz 35 procentiem, ar noteikumu, ka tiks sasniegti noteiktie mērķi, kas bija iezīmēti līgumā, taču Fiat nevarēs saņemt mažoritāro paketi jaunajā kompānijā, kamēr nebūs atdoti visi līdzekļi, kurus ASV valdība bija ieguldījusi kompānijas Chrysler atbalstam.

Aptuveni 55% akciju kapitāla ieguva arodbiedrība United Auto Workers’ Retiree Medical Benefits Trust, kas pārstāv Chrysler darbinieku intereses (VEBA (Voluntary Employees Beneficiary Association)). ASV Finansu ministrija un Kanādas valdība saņēma atbilstoši pa 8% un 2%. Šie procenti samazināsies un tos iegādāsies kompānija Fiat, kad būs sasniegti mērķi, kas tika iezīmēti līgumā par kompāniju stratēģisko aliansi.

Informācija par Chrysler Group LLC

Kompānija Chrysler Group LLC tika izveidota 2009. gadā uz globālās stratēģiskās alianses ar Fiat Group bāzes, tā ražo automašīnas un produktus ar tādiem zīmoliem, kā Chrysler, Jeep®, Dodge un Mopar®. Pārvaldot resursus, tehnoloģijas un pasaules izplatīšanas tīklu, kas ir nepieciešami efektīvai darbībai pasaules mērogā, alianse liek uzsvaru uz kompānijas Chrysler Group LLC inovāciju pieredzi, kuru pirmo reizi piedāvāja Volters Kraislers 1925.gadā, un mūsdienīgām itāļu auto ražotāja Fiat tehnoloģijām.

Chrysler Group LLC kompānijas rīcībā (galvenā mītne Oburn Hilza, Mičiganas štats) ir produktu līnija, kurā ietilpst pasaulē plašu atzinību ieguvušās automašīnas. To skaitā - Chrysler Grand Voyager, Jeep Wrangler un Jeep Grand Cherokee.