All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
  Print view

Re: Laucinieka XJ
Author Message
PostPosted: Thu Jun 29, 2017 11:10 pm 

Vēl, dzīvojoties pa e.csdd.lv atklājās tāds interesants fakts - lai gan dokumentos visur kā izlaiduma gads ir minēts 1998, ir redzama arī šāda aina:

Image

Sanāk, ka aparāts tehniski ir pāris gadus jaunāks par saviem gadiem. :mrgreen: Un ir pirkts vai importēts Latvijā jauns, pirms tam kārtīgi nomarinējoties noliktavās.

Beeet nu 2000. gadā paņemt jaunu Čiroku, tas jau ir bijis gana nopietns pasākums 8-)

Profile  

PostPosted: Fri Jun 30, 2017 5:23 pm 

Reinis_me wrote:
Vēl, dzīvojoties pa e.csdd.lv atklājās tāds interesants fakts - lai gan dokumentos visur kā izlaiduma gads ir minēts 1998, ir redzama arī šāda aina:

Image

Sanāk, ka aparāts tehniski ir pāris gadus jaunāks par saviem gadiem. :mrgreen: Un ir pirkts vai importēts Latvijā jauns, pirms tam kārtīgi nomarinējoties noliktavās.

Beeet nu 2000. gadā paņemt jaunu Čiroku, tas jau ir bijis gana nopietns pasākums 8-)

Arī esmu tāda 1998 gada XJ īpašnieks.
Ja pareizi atceros bija kādi 10 xj un vēl bija aŗi wrangleri un arī kaut kādi chrysler sedani.. Tirgoja TCMotors jaunus 2000. gadā, pa labu cenu.
man liekas ka XJ maksāja 17 000 USD.
Viena no ārējām pazīimēm- nav jumta reliņu sliedes, un saļonā nav ne ABS ne lukturu regulēšnas.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 30, 2017 9:32 pm 

Pazīmes atbilst. 8-)

Profile  

PostPosted: Mon Oct 23, 2017 11:29 am 

Nu čau. Sen nekas nav bilsts šajā sakarā. Ir braukts, ir kaut kas apdarīts, ir kaut kas plānā un tamlīdzīgi.

Image

Kas izdarīts:
- pēc apskates vajadzēja noregulēt savirzi, kas izvērtās par diezgan čakarīgu pasākumu, jo tas garais "pirksts", ko biju dabūjis, izrādījās, ka īsti tomēr neder - vītne bija par garu un kādu milimetru par tievu, rezultātā servisa ļaudis diezgan ilgi mocījās, tika pieņemts lēmums to galu apīsināt, bet nu ar vītnes diametru neko diži izdarīt nevar. It kā kārtīgi savelkot to savienojumu, viss kaut cik turas, bet nu kruta nav, un to bomi kaut kad vajadzēs nomainīt pret citu.
- vienā nelielā izbraucienā bija nedaudz atskrūvējies pakaļējais ritenis, un pa to laiku, līdz tas tika sadzirdēts, tika nolauzta viena un saliektas vēl divas vītnes (mani pamatīgi kretninē vārds špiļkas), tās nomainītas. Konstatēju, ka jaunie uzgriežņi īsti neder vecajām vītnēm (varētu būt, ka tās ir pārāk nojātas vienkārši), tā kā nu būtu labi laikam nomainīt visas kaut kad.
- tika izmazgāta dzesēšanas sistēma un tādā veidā iegūtas vairākas saujas smilšu
- vakar nomainīju priekšējām pusasisīm krustiņus
- kaut kad priekšā bremžu diski tika nomainīti
- vizuāli izmaiņu maz - sakrāsotas atlikušās plastmasas, iebāztas osram night breaker lampas, atpakaļgaitā ķīniešu ledi iebāzti, bet nu tāpat ņifiga nevar redzēt
- cīnos ar pakaļējo bamberi tajā ir vairāki mikro caurumiņi pa kuriem zem krāsas slāņa palien ūdens, uztaisa burbuli, kas plīst un tad tur tāds smuks rūsas krāsas notecējums veidojas. Vajadzēs mēģināt atzīmēt tos caurumiņus un uzmetināt tur pa virsu punktus. Citu variantu neredzu.
- biju pie gāzinieka, pārregulēja karti, un tagad patēriņš ir ap 16L, bet nu grūti jau precīzi pateikt, jo balonā pietiek 500-550Km, bet vienā piegājienā tādi gabali braukti netiek, un sanāk arī uz vietas pamīcīties

Turpinājumā vajadzētu nomainīt amortizatorus. Es esmu bišķi bailīgs par to, vai izdosies nenolauzt tās simboliskās skrūvītes, uz kurām tie turas aizmugurē augšā, bet nu cerēsim, ka kārtīgi izkarsējot būs ok.

Nu un tad vajadzētu beidzot sākt jumta platformu lipināt kopā. Riepas ar derētu nomainīt. Nu un vispār ir plāns salonā savilkt visādus elektrības kontaktus, inverteri niknāku dabūt un kaut kur nostiprināt, salikt iekšā kaut kādas papildu gaismiņas un vēl visādus niekus, lai var ērtāk gāzt apkārt.

Redzēs, kas tagad aukstumā būs ar siltumu salonā, tas tizlais pūtējs joprojām ir pārāk vājš, manuprāt. Te kaut kas jādomā.

Visādi citādi - jāripina tālāk! :rally:

Image

Profile  

PostPosted: Mon Nov 20, 2017 5:13 pm 

No ķīnīzeriem 11. novembra Aliexpress akcijas ietvaros pasūtītas lampiņas jumta platformai un arī izdomāts, kā tur viss būs. Kad viss atnāks, jālaiž pēc kvadrātcarulēm un jāmetina augšā. :rock:

Vēl jānomaina beidzot amīši. :mrgreen:

Parādījusies tāda pretīga skaņa noslāpējot motoru - tāds bubububububu, varētu būt, ka kāds spilvens beidzies vai izpūtējs kaut kur sitās. Pagaidām neesmu lokalizējis.

------------------------------------

Tajā pašā laikā turpinās cīņa par pietiekamu gaisa daudzumu salonā. Kā jau kaut kur rakstīju - tā ir par maz! Un ja man kaut kas patiesi riebjas automobilī, tad tie ir aizsvīduši logi, $%^&. Tā jau tagad laukos ir pilnībā tumšs, tā ka NEKO nevar redzēt, un vēl tas aizsvīdums. Kā man tas riebjas.

Nu lūk, tika caurlūkots internets, atrasti pāris līdzīgi problēmstāsti. Viens variants esot tāds, ka iesprūst vai nedarbojas recirkulācijas klape. Ar to viss ok. Vēl varot būt tāds variants, ka tur kaut kur iekšā, esot vēl viena klape, kas kaut kā mainot gaisa plūsmu atkarībā no uzgrieztās temperatūras, un tur varot būt tā, ka pie auksta gaisa pūšot, bet pie silta, nē. Uz čuiņiku, tiešām liekas, ka auksto pūš vairāk, bet tas subjektīvi. Mēģināju ar kaut kādu papīra strēmeli konstatēt, vai tā plūsma atšķiras. Nu ja atšķiras, tad minimāli. Tad pievērsos ventilatoram, un konstatēju (ok, es šo jau iepriekš biju pamanījis), ka tas ir kaut kā dīvaini iekolhozēts savā vietā - korpuss aplauzts un pievikts ar kaut kādām paplāksnēm.

Izvilku to ārā, nu un man ir skaidrs, ka tas nav oriģinālais. Tāpēc es izvirzu teoriju, ka tas vienkārši ir par mazu, un tāpēc nespēj sapūst vajadzīgo apjomu.

Oriģinālais:
Image

Manējais:
Image

Tā kā nu ja kādam ir lieks attiecīgais pūtējs, varbūt varam sarunāt darījumu. :) Vajag tieši no FL Cherokee - 1997-2001, kantainajam tas korpuss ir citādāks.

PM, me@reinis.me

Profile  

PostPosted: Tue Dec 05, 2017 7:10 pm 

Cīņa par siltumu turpinās. Tātad nevienam tāda pūtēja nav. Nu ok, ir divos šrotos, bet bļāviens, 40 eur es par to nemaksāšu.

Protams, ka risinājums tika atrasts manā iecienītajā veidā - domājot radoši un piezvanot uz vietējo šrotu. Izdomāju, cik lielu vajag to propelleru, nosaucu izmērus saimniekam un par piecīti tiku pie nezināmas piederības pūtēja, ar visu motoru un pretestību.

Norāvu nost to propelleru no tā motora, uzstūķēju savējam, bišķi piekoriģēju stiprinājumus un iekšā bija.

Rekur salīdzinājumam - jaunais propellers un līdzšinējais.

Image

Gaisa palika ievērojami vairāk, bet tagad derētu dabūt arī vairāk siltuma. :D Ja pie vājā ventilatora likās, ka tā ir pietiekoši, tad ar šo šķiet reāli par maz. Tā kā sistēmu jau rudenī skaloju, tad vienīgais variants laikam ir mainīt radiatoru, ko izdarīt, cik ir lasīts, ir mega čakars, tāpēc to vismaz šoziem nedarīšu, jo man īsti nav siltu telpu, kur to izdarīt.

Varbūt vienkārši jāpameklē, vai kaut kur nevar dabūt lietotu autonomo apkuri, tas būtu reāli foršāks risinājums.

Vēl ievēroju tādu nepatīkamu niansi, ka atsevišķi gan uz stiklu, gan sejā, gan uz kājām pūš nu jau pieņemami, bet tajā pozīcijā, kas ir uz stiklu UN kājām, proti, ziemā aktuālākajā, ir tāda sajūta, ka nepūš nekur. :D Un tas ir vēl viens arguments par labu kaut kādam autonomam risinājumam. Jāpapēta.

Citās ziņās - no mūsu austrumu draugiem atnāca 42 collu gaismas stienis. :) Tagad konstruēju tam kaut kādu pagaidu stiprinājumu. Tā jau ies pie platformas, bet tur pārējas lamapas kavējas, un to arī vajadzēs tā riktīgi pārdomāti un smuki taisīt, bet ārā tumšs ir jau tagad. :mrgreen:

Profile  

PostPosted: Thu Dec 07, 2017 10:08 pm 

Atradās vēl bišķi siltuma.

Pirmkārt, konstatēju, ka visās shēmās, kuras varēju atrast, apsildes radiatora ienākošā caurule ir apakšā, bet manējam bija augšā. Apmetu otrādāk. Palika varbūt drusciņ siltāk, bet ne tik, lai būtu iemesls priecāties.

Tālāk skatījos uz visu pasākumu, taustīju šļūtenes un sapratu, kur paliek viss siltums - tā kā gāzes reduktors ir ielikts paralēli apsildes radiatoram (kas arī skaitās pareizi), tad te rodas tāda neforša situācija, ka šķidrums caur to atrod vieglākās pretestības ceļu un caur apsildes radžiņu iztek ļoti minimāla daļa. To apliecina arī tas, ka aizspiežot ciet vienu no reduktora šļūtenēm, uzreiz paliek ievērojami siltāks. Es, protams, gribētu vēl karstāku, bet tas ir daaaudz labāk par to, kas bija sākumā.

Labā ziņa ir tā, ka šim auto salona apkurei nav ventiļa šķidrumam, t.i. radžiņs visu laiku ir karsts un ārā no tā arī nāk silts šķidrums. Tāpēc domāju šo problēmu atrisināt uzliekot reduktora apsildi uz aizejošās šļūtenes un miers. Siltums tur kaut kāds ir, ar to arī vajadzētu pietikt.

Profile  

PostPosted: Fri Dec 08, 2017 3:59 pm 

Piekarināta 42 collu lustra pagaidu versijā. Garos ziemas vakaros tiks konstruēta platforma, bet tā kā lampa jau bija klāt, nevarēju sagaidīt, un pa fikso uzrāvu pagaidu stieni.

Image

Tā kā dabūju pašu gaismu par 52eur, tad grēks sūdzēties par jebko. :mrgreen: Vienīgi rādžiņš čarkst, kad ieslēdz. Jādomā, vai ko un kā tur var nofiltrēt.

Profile  

PostPosted: Mon Dec 18, 2017 11:51 pm 

Nomainīju eļļu sadales kārbā un dzinējā. Nomainīju 3 no 4 amortizatoriem. Palika kreisais pakaļējais nenomainīts, jo kļuva vēls es biju noguris un nosalis, beidzās mazās griežamripiņas un radās nopietnas bažas, ka pasākums varētu ievilkties, jo labajā pusē tās uz riņķi ejošās skrūves relatīvi vienkārši bija nomainīt, bet kreisajā tas caurums, caur kuru tās ir jāpadod, ir tālāk un pirkstus tur kārtīgi iebāzt nevar. Kaut kad tuvā nākotnē vajadzēs pie šī jautājuma atgriezties. Lai nu kā, testdraivs arī ar trim jauniem amīšiem patīkami iepriecināja. :mrgreen:

Starp citu, iepriekš bija Bilstein amortiņi, kuriem ir tās idiotiskās putekļu gumijas, kuras priekšā pret iekšējo sienu bija pārrīvējušās pušu gandrīz visā garumā. Nu kā var kaut ko tik tizlu izdomāt un uztaisīt? Pie tam, cik te čekoju visādus lifta komplektus un citu drazu, tur tiem amīšiem ir tieši tādas pašas gumijas. Tagad uzliku Monroe, kurus es izvēlējos tāpēc, ka epartos viņus varēja ultra lēti dabūt, un tiem ir nevis gumija, bet bleķa caurule, kas mani šādā kontekstā pārliecina daudz vairāk.

Šodien beidzot no Ķīnas partneriem saņēmu atlikušās lampiņas jumta platformai. Jāsāk meklēt kvadrācaurules, un jācepina augšā. :voila:

Profile  

PostPosted: Wed Dec 27, 2017 8:38 am 

Reinis_me wrote:
Piekarināta 42 collu lustra pagaidu versijā. Garos ziemas vakaros tiks konstruēta platforma, bet tā kā lampa jau bija klāt, nevarēju sagaidīt, un pa fikso uzrāvu pagaidu stieni.

Tā kā dabūju pašu gaismu par 52eur, tad grēks sūdzēties par jebko. :mrgreen: Vienīgi rādžiņš čarkst, kad ieslēdz. Jādomā, vai ko un kā tur var nofiltrēt.

Stāsts par 52 EUR iedvesmoja un nu arī manu 1998gada XJ rotā šis skaistuma elements.
izmaksāja 48.35 EUR, laikam 44 collas plats ar 96 diodēm. Pirku Ebay, no Vācijas noliktavas , nedēļas laikā bija mājās.
Jauda īsti neatbilst reklamētajam, bet nu par šo naudu , arī būtu grēks sūdzēties.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 28, 2017 12:05 am 

Nu forši. Jaudu neesmu mērījis, bet gaismas apjomu man nav ar ko nomērīt, līdz ar to - kā ir tā ir.

Noskaidoju par trokšņiem, vajadzētu pietikt ar ferīta gredzena uzmaukšanu uz kabeļa.

Citās ziņās - norit jumta platformas būve. :rock: Rekur neliels, kādu nedēļu vecs bilžuks no paša procesa sākuma. :) Būs blāķis bilžu un komentāri/secinājumi, kad viss būs gatavs.

Image

Profile  

PostPosted: Wed Jan 10, 2018 12:26 pm 

Beidzot pabeigta jumta platforma.

Image

Image

Vairāk bilžu un procesa apraksts Facebook - http://bit.ly/2EsAfRx - slinkums te krāmēt visu blāķi. :drive:

Profile  

PostPosted: Wed Jan 10, 2018 2:04 pm 

Reinis_me wrote:
Beidzot pabeigta jumta platforma.

Vairāk bilžu un procesa apraksts Facebook - http://bit.ly/2EsAfRx - slinkums te krāmēt visu blāķi. :drive:

Apraksts un rezultāts labs!
Un redzu , ka Tev ir liektā lustra- es tiku pie taisnās.

Jautājums, kādi Tavam XJ ir pakaļējie lukturi?- jo cik saskatīju bilde- apakšējā daļa ir atpakaļgaita, manam XJ apakša ir miglas.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 10, 2018 2:24 pm 

Nu tādi arī ir, apakšā atpakaļgaita abās pusēs. Nemaz nebiju iedziļinājies, ka varētu būt vairākas versijas.

Image

Vispār būtu forši vienā pusē uzlikt versiju ar miglinieku apakšā. Tas man šobrīd ir papildus zem bampera un nedeg. :D

Profile  

PostPosted: Wed Jan 10, 2018 2:43 pm 

Rekur tā otrā versija - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 071031.jpg

Lielākajai daļai bildēs gan ir tādi kā man. Bet šie tādi, ja maina, tad jāmaina abi. Lai gan manējie liekas bišķi smukāki. :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours